Wyszukiwarka szkół? Czemu nie dopasowywarka?

Udostępnij

Wybór szkoły średniej nie jest sprawą prostą, opcji jest wiele, czasu zazwyczaj nie aż tak dużo, a informacje o konkretnych szkołach choć są dostępne to jednak dość trudno je znaleźć. Dokonanie jednej ze swoich pierwszych ważnych decyzji w życiu w takich okolicznościach jest rzeczą bardzo trudną, nie jest więc niczym specjalnie zaskakującym fakt, że wielu młodych ludzi to przerasta. Jako grupa projektowa postawiliśmy sobie za cel:

maksymalnie zoptymalizować ten proces poprzez stworzenie narzędzia internetowego które pomogłoby uczniom w znalezieniu pasującej do nich szkoły.

Sam proces doboru oparliśmy o trzy, w naszej opinii kluczowe kryteria: Wyniki maturalne absolwentów, atmosferę panującą w szkole (w opinii uczniów), oraz satysfakcję jaką daje nauka w danej placówce. Na naszej stronie są zebrane informacje o wszystkich szkołach ponadpodstawowych w Poznaniu i okolicach, opisane według tych trzech kryteriów i automatycznie dopasowywane po określeniu przez użytkownika odpowiednich parametrów, innymi słowy przesuwając 3 „suwaki” znajdujemy pasujące do nas szkoły. Uczeń więc dzięki naszej stronie: po pierwsze oszczędzi czas konieczny na samodzielne wyszukanie informacji o konkretnych szkołach, po drugie uzyska dostęp do danych, które są albo trudne do znalezienia na własną rękę albo wręcz całkowicie niedostępne i wreszcie po trzecie dzięki temu, że nasz system dopasowywania został skonfigurowany w taki sposób aby na podstawie podanych informacji wejściowych zaproponować szkoły jak najlepiej wpisujące się w potrzeby danego ucznia ów otrzyma usługę spersonalizowaną, możliwie jak najlepiej dopasowaną do jego potrzeb. Wszystko to zebrane jest w jednym miejscu, w estetycznej oraz intuicyjnej w użyciu formie.

         Oczywiście zdajemy sobie sprawę z pewnych niedoskonałości naszego narzędzia, nie mniej jednak jesteśmy przekonani, że nasza strona już teraz jest o niebo lepsza od często chaotycznego i nieefektywnego samodzielnego poszukiwania odpowiedniej dla siebie szkoły.

Wierzymy, że dzięki naszej „dopasowywarce” niejeden uczeń znajdzie takie miejsce które będzie mógł nazwać swoją prawdziwą szkołą marzeń.

Oceń swoją szkołę!

Jesteś uczniem liceum, technikum lub szkoły branżowej? Pomóż ósmoklasistom dobrze wybrać. Oceń swoją szkołę wypełniając ankietę.