Jak możesz pomóc młodszym uczniom?

Projekt Świadomie Wybieram ma na celu pomóc ósmoklasistom w lepszym wyborze szkoły podstawowej.  Stworzyliśmy nową jakość: wybór szkoły całkowicie indywidualny uwzględniający od zawsze pomijane cechy takie jak przyjemność z nauki i atmosfera panująca w szkole.

Udostępniamy to w formie darmowego portalu gdzie wszystko co trzeba zrobić to ustawić trzy suwaki

Taki system wyboru pozwala stworzyć indywidualny, nie narzucony z góry ranking szkół dopasowanych do preferencji użytkownika.

W tle działa model matematyczno-statystyczny który uwzględnia ważność poszczególnych kryteriów (czyli ustawienia 'suwaków’) oraz cechy 'twarde’ (czyli wyniki na maturach uzyskane przez szkoły) oraz miękkie (czyli atmosferę w szkole i przyjemność z nauki).

Analizę atmosfery oraz przyjemności z nauki pobieramy z ankiet wypełnianych przez uczniów szkół średnich. Nikt lepiej nie zna szkoły od strony ucznia niż … uczniowie.

Aby szkoła uzyskała plakietkę „sprawdzona” musimy mieć odpowiednio dużą liczbę wypełnionych ankiet w danej szkole.


Jak możesz pomóc?

Aktualnie pomagamy uczniom w Poznaniu i okolicach, ale zbieramy dane o atmosferze w szkołach w całej Polsce.

Jeżeli uczysz się w jakiejkolwiek szkole ponadpodstawowej (szkoła zawodowa, technikum, liceum) w prosty sposób pomożesz ósmoklasistom (sam pewnie pamiętasz jak trudno było zdobyć w jednym miejscu szczegółowych informacji o wszystkich szkołach) wypełnij proszę ankietę (zajmie to 10 minut).

Ankieta dostępna jest na tej stronie. Możesz wybrać jedną z ponad 5.000 szkół ponadpodstawowych z ponad 900 miejscowości dla których dane analizujemy w portalu.

Przejdź do ankiety

Kto może pomóc?

  • uczniowie szkół ponadpodstawowych: poprzez wypełnienie ankiety
  • rodzice uczniów w tych miastach: przekazując link do ankiety
  • osoby mające w rodzinie lub znające uczniów: przekazując link do ankiety
  • samorządy w szkołach ponadpodstawowych, Rady Rodziców, nauczyciele, dyrekcja – zachęcając uczniów do wypełnienia ankiet (szkoły które zachęcą swoich uczniów otrzymają od nas zagregowany raport z ankiet wypełnionych przez uczniów)
  • dyrekcja szkół ponadpodstawowych: zapraszając przedstawicieli Świadomie Wybieram do szkoły w celu zrobienia oficjalnych zdjęć, oraz weryfikacji dodatkowych udogodnień dostępnych dla uczniów

 

Oceń swoją szkołę!

Jesteś uczniem liceum, technikum lub szkoły branżowej? Pomóż ósmoklasistom dobrze wybrać. Oceń swoją szkołę wypełniając ankietę.