FAQ – czyli zestaw pytań i odpowiedzi

Pytania ogólne

Jak oceniacie atmosferę w szkołach i przyjemność nauki?
Informacje te pobieramy z ankiet wypełnianych przez uczniów poszczególnych szkół ponadpodstawowych w oparciu o przeprowadzone setki ankiet.

W ankietach pytamy m.in. o relacje między uczniami, między uczniami a nauczycielami (zarówno na poziomie klasy jak i indywidualnie na poziomie ucznia). Dane są następnie agregowane i analizowane statystycznie i z określonych zestawów pytań pobieramy średnią ważoną, gdzie waga zależy od kilku czynników, np. tego czy uczeń jest w I, II czy kolejnych klasach.

Co określam za pomocą suwaków na głównej stronie?
Suwaki pozwalają każdemu użytkownikowi portalu określić na ile ważne (w skali o 0-100) jest dla niego każda z cech branych pod uwagę do wyliczenia dopasowania.

Dopasowanie z kolei to suma ważona poszczególnych wag oraz wartości kryteriów przypisanych do każdej szkoły z osobna.

Dlaczego w wynikach dopasowania czasem pojawia się tylko kilka szkół?
Liczbę szkół które wyświetlamy ograniczamy poziomem 'punktów’ wpisanych w formularzu.

Nie wyświetlamy szkół, które w poprzednim roku miały próg przyjęcia do szkoły na poziomie wyższym niż podana liczba punktów + 5 (te dodatkowe 5 punktów tak zwany namiot statystyczny). Aby zobaczyć wszystkie szkoły – w polu z punktami wpisz 400.


Pytania dotyczące ankiet

Kto może wypełnić ankiety dotyczące szkół średnich
Prosimy aby ankiety wypełniali uczniowie poszczególnych szkół.
Skoro ankiety są anonimowe jako to się ma do udostępniania wyników do szkół?
Ankiety są w pełni anonimowe. Wypełniasz je w formularzu Google Docs, gdzie nie zbieramy żadnych danych osobowych ani identyfikacyjnych.

Natomiast do szkół (na życzenie) udostępniamy zbiorcze wyniki ankiet w postaci ogólnych wykresów – uważamy że te informacje dla dyrekcji szkół będą bardzo pomocne. Nie przekazujemy żadnych dodatkowych komentarzy z formularzy. Prywatność korzystających z portalu jest dla nas na pierwszym miejscu.

Dopasowywarka

Pamiętaj – szukając szkoły dopasowanej do Twoich preferencji użyj dopasowywarki  na głównej stronie.

Wyszkukiwarka

Listę szkół (bez funkcji dopasowywania) znajdziesz tutaj.